четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Ова болеше: Наместо голот, Роналдо го погоди камерманот (ВИДЕО)

Ова болеше: Наместо голот, Роналдо го погоди камерманот (ВИДЕО)

Ал Насар славеше во шестото коло со 3-1 против Ал Раид, а во центарот на вниманието се најде Кристијано Роналдо. Португалецот имаше добра шанса да постигне гол од слободен удар, но истиот заврши во камерманот позади голот. На голема среќа тој нема последици од силниот удар.

Инаку Роналдо се запиша во листата на стрелци на оваа средба.