мерки

Пронајдени се 290 резултати на тема „мерки“
Вести

Кризниот координативен штаб сè уште нема закажано состанок – кога ќе се усвојат препораките за укинување на маските во затворен простор?

И покрај најавите и очекувањата, сеуште нема закажано состанок на Кризниот координативен штаб кој треба да ги разгледа препораките...
Регион

Доколку планирате одмор во Црна Гора ова би требало да го знаете: Носењето маски е задолжително на овие места, а еве кои мерки сè уште важат

Директорот на Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) Игор Галиќ денеска изјави дека Советот на Владата на Црна Гора донел мерки во борбата...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: Мерките на власта за штедење се после свадба тапани, тие веќе потрошија 2 милиони евра за луксуз во само 5 месеци

Од ноември, од кога владата на СДСМ и ДУИ знаеле за кризата потрошиле над 2 милиони евра за луксуз. Мерките на штедење кои сега ги промовираат...
Регион

Спортските натпревари ќе се играат пред публика, дозволено ќе биде стоење и танцување во кафулињата и клубовите: Грција дополнително ги олабавува мерките

Поголемиот дел од мерките во Грција воведени пред Нова година, постепено се укинуваат, па така, дозволено ќе биде стоење и танцување...