мерки

Пронајдени се 290 резултати на тема „мерки“
Регион

Намалување на границата за кривична одговорност на 12 години, ова се новите мерки кои се предлагаат во Србија

По масакрот во основното училиште во Белград, претседателот Александар Вучиќ предложи одредени мерки. Вучиќ изјави дека има  232.310 регистрирани...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ нуди 5 конкретни мерки: Власта доколку престане да краде ќе има пари да им помогне на граѓаните и стопанството

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека мерките кои ги нуди владата се гол маркетиншки трик. Сметаат дека тие ниту се навремени, ниту се таргетирани,...
Вести

„Потребни се итни протоколи од здравствените власти за новата пандемија со мајмунски сипаници, за да не ни се повтори катастрофата со Ковид-19“

Здравствениот систем во Македонија е во целосен колапс. Пациенти бегаат од тестирање, а здравствените власти без протоколи за лечење...
Регион

Маските се задолжителни на одредени места и во наредните 14 дена: Во Црна Гора продолжени мерките против Ковид-19

Епидемиолошките мерки, задолжително носење заштитни маски во здравствените установи, колективните центри и јавните превозни средства,...