месец

Пронајдени се 20 резултати на тема „месец“
Живот и стил

Месецот на вашата свадба ја дефинира среќата во семејството – особено внимавајте на еден месец, нема да ви донесе стабилност и сигурност во бракот!

Свадбата е еден од најважните празници во животот на луѓето. Првото нешто што идното семејство треба да одлучи е месецот кој ќе стапат...
Живот и стил

Родените во месец ноември им даваат сила на другите: Дознајте кој е симболот на вашиот живот според месецот на раѓање

Кој е симболот на вашиот живот? Каков живот живеете и каква иднина ве очекува? Месецот на раѓање го крие одговорот. Јануари – змеј Како...
Занимливости

Интересни факти за август: Како месецот го добил името и колку траел според народното пресметување во Македонија?

Август го добил името по внукот на Јулиј Цезар. Тој ја добил титулата „Август“ што значи „чесен“. Македонскиот назив на месец август...