минимална плата

Пронајдени се 74 резултати на тема „минимална плата“
Регион

Во Србија почнуваат преговори за минималната плата во 2024., синдикатите бараат прво да завршат оние за 2023 година

Претставници на Владата на Србија, работодавачите и репрезентативните синдикати денеска почнуваат преговори за зголемување на минималната...
Вести

Мизрахи: Штрајкот на СОНК е логична реакција, постои Колективен договор кој треба да се почитува, власта требаше да увиди какви поместувања ќе донесе минималната плата

Имаме потреба од зголемување на платите, зголемена е цената на потрошувачката кошничка, граѓаните не завршуваат месец од први до први...
Вести

КСС УТРЕ ИЗЛЕГУВА НА ПРОТЕСТ! Се бара усогласување на платите, поддршка добија од сите синдикати – Битиќи им се закани: „Ако излезете на штрајк ќе добиете замена на вашите работни места“

Синдикатот на полицијата утре излегува излегува на протест. Оттаму ги повикуваат нивните членови и вработени во Министерството за...