министерство за правда

Пронајдени се 49 резултати на тема „министерство за правда“
Вести

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ПРАВДА СЕ „ПРАВДА“: Направена е грешка околу милионската набавка на кафематот, реалната цена е помала

Министерството за правда ги демантира информациите дека набавило кафемат во вредност од над еден милион евра. – Станува збор за грешка...
Вести

ФОТО+ВИДЕО: МНР, ВЛАДАТА и Министерството за правда блокирани – граѓаните нема да се откажат од протести додека Заев не си поднесе оставка

Во  главниот град денеска се одвиваше протест на три локации за оставка на Зоран Заев. Граѓаните масовно се собраа пред Министерството...
Вести

Министерството за правда не го интересира КОРОНАВИРУСОТ: Сите судења ќе продолжат, Дескоска ја избра партијата наспроти здравјето на народот!

Следејќи ги препораките со цел зголемена заштита на странките во постапките, Министерството за правда препорачува продолжување на...
Вести

Министерството за правда ќе прави консултации за влијанието на одлуката на Катица Јанева врз преговорите за законот за ЈО

Министерството за правда ќе направи консултации какво влијание ќе има даденото полномошно од специјалната обвинителка Катица Јанева...
Вести

Стоилковски: Заев и Дескоска повеќе не бегаат и игнорираат аргументирани предлози кои ќе овозможат борба со коруптивните и криминогените дејствија на власта

Министерството за правда вчера по неколку денови соопшти дека ги прифаќа трите принципи од ВМРО-ДПМНЕ кои што беа поставени како основа...
Вести

Министерство за правда контра директорите на затворот и болницата: Контрадикторни изјави за претепувањето на Јанакиески и Ристовски

Директорот на ГОБ „8-ми Септември“, Христијан Костов, вечерва потврди дека по сите медицински иследувања што биле направени било констатирано...
Вести

Министерството за правда бара санкционирање на напаѓачите на Јанакиески и Ристовски, но и на оние кои тоа не го спречиле

Министерството за правда најостро го осудува вербалниот, а потоа и физичкиот инцидент во КПУ Затвор – Скопје. Од таму велат дека очекуваат...