мито

Пронајдени се 32 резултати на тема „мито“
Македонија

БАРАЛЕ ПОТКУП И СЕКСУАЛНИ УСЛУГИ: Вкупно осум години затвор за двајца универзитетски професори од Економскиот факултет

Основниот Кривичен суд Скопје денеска ги прогласи за виновни за примање и давање поткуп тројцата професори од Економскиот факултет...
Хроника

БУГАРИН ПОМИНАЛ НА ЦРВЕНО И СТАВИЛ ПАРИ ВО СООБРАЌАЈНАТА – полицајците кога виделе што има на ум следувало вистински пекол за него!

На 10.08.2023 околу 14 часот во Скопје полициски службеници од ПС Кисела Вода го привеле Б.Е.Г. (60) од Петрич, Република Бугарија поради сторено...
Хроника

Бил фатен со роба за која немал дозвола па му понудил пари на полицаецот да го почести: Уапсен косовски државјанин на Долно Блаце

Денеска (07.06.2022) на Граничен премин Долно Блаце, на излез од државата кон Косово, полициски службеници го лишија од слобода косовскиот...
Вести

Мисајловски: Луѓе блиски до СДСМ се фатени како земаат мито на царина, наместо одговорност од Спасовски и Ковачевски ние имаме целосен молк

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“ беше...
Хроника

СКОПЈЕ: Побарала одредена сума на евра, бонбониера и пијалак – медицинска сестра побарала мито, па останала во шок кога дознала кој ја пријавил!

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело „примање награда...