мито

Пронајдени се 32 резултати на тема „мито“
Фудбал

Голем скандал го тресе светскиот фудбал пред Мундијалот: Познат судија фатен на дело како прима мито (ВИДЕО)

Само неколку дена пред почетокот на Мундијалот во Русија, дојде до можеби најголемиот скандал во ФИФА кој сериозно ќе здрма оваа организација. Дотичен...