мобилен телефон

Пронајдени се 56 резултати на тема „мобилен телефон“
Вести

Мобилниот телефон им го спасил животот – го фрлиле преку балконот додека заробени под урнатините чекале некој да им се јави (ВИДЕО)

Мобилен телефон спасил четири животи во турскиот град Малатија откако истиот бил фрлен од балконот за време на потресот во понеделникот...
Хроника

Скопјани со закана со нож и пиштол украле пари и телефон од таксист, полиција ги привела откако во нивните домови го пронашла украденото

На 27.01.2022 околу 06.15 часот во с.Визбегово, од страна на полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички...
Познати

Полицијата добила налог да го заплени телефонот на Алек Болдвин – има ли можеби докази во мобилниот поврзани со случајот ?!

Американската полиција, која ги истражува околностите околу смртта на директорката на фотографија на сетот на филмот „Раст“, доби...
Македонија

ИСТРАЖУВAЊЕ: Прекумерното користење на екранот го зголемува ризикот од кратковидост кај децата за 80 проценти

Многу време поминато пред екранот на мобилниот телефон или компјутерот може да го зголеми ризикот од миопија кај децата и до 80 отсто,...
Занимливости

НЕВИДЕН МЕДИЦИНСКИ СЛУЧАЈ: На маж во Косово му е oтстранет мобилен телефон од стомак – со денови му бил во утробата! (ФОТО)

Во Клиничкиот центар во Приштина, на 33-годишен маж му бил отстранет мобилниот телефон од стомакот, без употреба на нож. Ова го објави...
Занимливости

Облече хеланки, а во задниот џеб ја остави вклучена камерата од мобилниот- реакциите на мажите се типични за оваа глетка (ВИДЕО)

Оваа Инстаграм инфлуенсерка „уловила“ многу мажи како отворено гледаат во нејзиниот задник откако во задниот џеб од хеланките сокрила...