недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Скопјанец ограбен во Аеродром

Скопјанец ограбен во Аеродром

На 06.02.2023 во 18:00 часот во СВР Скопје, Д.Р. од Скопје пријавил дека околу 15:30 часот на бул.„Кузман Јосифовски Питу“ едно лице со закана му одзело мобилен телефон.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.