Мустафа Сандал

Пронајдени се 57 резултати на тема „Мустафа Сандал“
Познати

„КРИЗА ВО МЛАДОСТА“: Следбениците „удрија“ по поранешниот на Емина Јаховиќ кога видоа што прави на фотографијата со 20 години помладата нова сопруга

Турскиот пејач Мустафа Сандал на јавноста и е познат како поранешен сопруг на пејачката Емина Јаховиќ со кого имаат два сина. Тој минатата...
Познати

Емина го тужеше дека не плаќа алиментација, а тој заработува милиони: Еве со кого Мустафа ќе ја подели вртоглавата сума на пари

Мустафа Сандал е турска музичка ѕвезда, но и заштитно лице на многу брендови. Како што пренесуваат медиумите од Истанбул, поранешниот...
Познати

Турските медиуми ја пресретнаа Емина Јаховиќ среде улица – тоа што му го порача на поранешниот сопруг и неговата нова жена ќе го „здоболи“

Речиси сите беа затекнати кога медиумите ја пренесоа веста дека Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал се разведуваат во 2018 година, по 10 години...
Познати

Мустафа на меден месец на истото место каде во моментов е Емина – келнерите во еден ресторан останале фрапирани од тоа што се случило таму

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал се ожени минатата недела со својата избраничка Мелис Сутшуруп, па сега отидоа на...
Познати

Новата сопруга на Мустафа не и е ниту до колена: Еве зошто сите зборуваат за Емина кога ја видоа во бело 19 години помладата сопруга на пејачот (ФОТО)

Турскиот пејач Мустафа Сандал, поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ неодамна повторно се ожени, а фотографиите од среќните младенци...
Познати

Емина веќе се смее со солзи: Еве што направил Мустафа Сандал за да личи приближно на 19 години помладата сопруга на денот на свадбата (ХИТ ФОТО)

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал (52) минатиот викенд се ожени со својата 19 години помлада девојка Мелис Сутсуруп...
Познати

КАКВА ПРОВОКАЦИЈА: Новата сопруга на Мустафа Сандал со исти детаљ како Емина Јаховиќ кога беше невеста – сите зборуваат за овој низок удар (ФОТО)

Поранешниот сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал се ожени со својата 19 години помладата избраничка Мелис...
Познати

ПОЧНУВА СВАДБАТА КОЈА ЌЕ ТРАЕ ТРИ ДЕНА – се жени поранешниот на Емина, на пејачката и должи огромна сума за алиментација, но има за прослава на плажа

Мустафа Сандал (52) прави свадба од пола милион евра иако на поранешната сопруга Емина Јаховиќ (40) и должи за алиментација за дури 39 месеци...
Познати

На Емина Јаховиќ се уште не и е верно тоа што го гледа: Мустафа не плаќа алиментација, а еве што прави со детето на новата сопруга! (ФОТО)

Откако во јавноста се појави информацијата дека поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ се венча со новата девојка и тоа на свадба за која...
Познати

Емина го тужи бидејќи не плаќа алиментација за децата, а ќе прави свадба од бајките – Мустафа ќе фрли брдо пари за венчавка со оваа жена (ФОТО)

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал за еден месец ќе го каже судбоносното „ДА“ на својата партнерка Мелис Сутсуруп....
Познати

Се жени поранешниот на Емина – кога ќе дознае каква свадбена бајка и организира на 19 години помладата сопруга ќе се онесвести (ФОТО)

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал за помалку од два месеци ќе го изговори судбоносното „Да“ на својата...
Познати

ФОТО: Се ожени поранешниот маж на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал и 20 години помладата Мелис во црна облека кажаа „ДА“

Турскиот пејач Мустафа Сандал, кој е поранешен сопруг на пејачката Емина Јаховиќ, се ожени со две децении помладата избраничка Мелис...
Познати

Се жени поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ – неговата нова девојка откри сè, по ова нема да и биде добро на пејачката (ВИДЕО)

Турската музичка ѕвезда и поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ вчера го прослави својот 52 роденден, а неговата нова девојка му го честиташе...
Познати

Поранешниот сопруг на Емина лудо е заљубен во 20 години помладата девојка – кога ќе ја видите и вие ќе се уверите во нејзината убавина

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, турскиот пејач Мустафа Сандал (51) веќе две години ужива во врска со скоро 20 години помладата Мелис...
Познати

Емина Јаховиќ со потресно сведоштво: Тоа што им го направил поранешниот сопруг на децата го дознала кога ги однела на лекар

Дали во судската пракса имало примери каде од бегалец од правдата се завршува во домашен притвор? Српската пејачка Емина Јаховиќ неодамна...
Познати

Ова ќе го разбесни Мустафа кога ќе го дознае: Еве што откри Емина за поранешниот сопруг во јавноста, ова ниту една жена не го прави!

Пејачката Емина Јаховиќ пред неколку дена ја промовираше својата линија за козметика. По тој повод, таа рече дека нејзиното семејство...
Познати

Емина мислеше дека во изолација нема никој да дознае- поранешниот сопруг и ја прости врската со милијардерот, па сега се заедно

Емина Јаховиќ и за време на изолација работи со полна пареа. Имено, таа неодамна објави нова песна „Кризирам“ која веќе брои милионски...