невреме

Пронајдени се 633 резултати на тема „невреме“
Вести

Невремето Бабет во северна Европа продолжи и денеска, зафатени Велика Британија, северна Германија и јужна Скандинавија

Невремето во северна Европа продолжи и денеска во Велика Британија, северна Германија и јужна Скандинавија со силен ветер и обилни...
Регион

Невреме ја зафати Фрушка Гора, во околината на Шид се урнаа три столба на далноводот, 11 илјади луѓе се без струја

Невреме проследено со град ја зафати Фрушка Гора, а во околината на Шид се урнаа три столба на далноводот, а околу 11.000 потрошувачи останаа...
Регион

Продолжуваат проблемите со поплавите во областа Тесалија, дел од автопатот Солун – Атина останува затворен

Водата во грчката област Тесалија полека се повлекува, со што се открива и големината на катастрофата предизвикана од поплавите, меѓутоа...
Вести

Невремето од Грција сега и се заканува на Либија: Се очекува невидена катастрофа, „Даниел“ доби карактеристики на ураган

Претходните денови Грција беше погодена од многу силен циклон, кој предизвика катастрофални последици во делови од земјата, а викендов...