Никола Пановски

Пронајдени се 42 резултати на тема „Никола Пановски“
Вести

Микробиологот Пановски и епидемиологот Даниловски открија детали за состојбата со коронавирусот во Македонија – ова се нивните совети

Рестриктивните мерки се потребни, меѓутоа се невозможни заради тоа што економијата и народот не може да издржи. Луѓето бараат опуштање...
Вести

Пановски и Даниловски: Владата ги одби првпат Русија и Кина за вакцини, сега македонските граѓани страдаат поради неспособноста на власта

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваа Драган Даниловски и Никола Пановски кои укажаа дека поради грешките на власта, одбивањето...
Вести

Пановски за власта: Кажуваа датуми кога ќе пристигнат вакцините, но тие никако да пристигнат, тоа беше класична шпекулација и играње со нервите на граѓаните

Факт е дека ги нема вакцините. Факт е дека имавме ветувања, сега кажаа нејќеме да шпекулираме, на 28-ми февруари рекоа дека нејќеме да...
Вести

Пановски: Состојбата со коронавирусот може да излезе од контрола, одговорноста ќе биде на комисијата која ќе го дозволи тоа

Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави...
Вести

Пановски: Укинувањето на мерките е признавање на пораз, која медицина е тоа да олабавуваш кога бројот на случаи расте

Д-р Никола Пановски гостуваше во отвореното студио на ТВ 24 каде истакна дека укинување на полициски час на цела територија е признавање...