Никола Пановски

Пронајдени се 42 резултати на тема „Никола Пановски“
Вести

Пановски: Арсовска покажа некултура, омаловажување и непочитување и си замина среде совет после прашање на советник

Професорот Никола Пановски кој е советник во Советот на град Скопје од редовите на ЛДП, преку коментар на социјалната мрежа Фејсбук...
Скопје

Пановски: Го разбирам Перински за реакцијата, Јавните претпријатија доживеаја ренесанса во последните 6 месеци

Никаква средба не сме имале со градоначалничката Арсовска во смисла на работењето на градот, истакна Никола Пановски советник во Град...
Вести

Пановски, Данаиловски и Марковски не ја прифаќаат понудата на Сали, тројцата се едногласни: Несериозно е да се покануваат експерти преку Фејсбук

Денеска министерот за здравство, Беким Сали преку Фејсбук објава ги покани професорите Никола Пановски, Драган Данаиловски и Вело Марковски...
Вести

Сали преку социјалните мрежи ги покани Данаиловски, Пановски и Марковски да бидат дел од новата Комисија за заразни болести

Министерот за здравство Беким Сали ги повика докторите Драган Даниловски, Никола Пановски и Вело Марковски да бидат дел од новата Комисија...
Вести

Пановски апелира: Да се затворат ноќните клубови до Нова година, тие се биолошки бомби за ширење на коронавирусот

Во скоро време беше донесена одлуката да им се дозволи на ноќните клубови да работат, но јас апелирам таа одлука да се укине до Нова година...
Вести

Пановски: Скринингот кој го спроведува МЗ нема никаква логика, тестирање треба да се прави само кај ученици кои имаат симптоми

Тестирањето за Ковид-19 требало да се прави само кај оние ученици кои имаат симптоми на вирусот, бидејќи само така може да се спречи ширењето...
Вести

Пановски: Несаканите ефекти од вакцините во однос на постковид последиците, се минимални и неспоредливи

Несаканите ефекти од вакцините во однос на постковид последиците, се минимални и неспоредливи, вели доктор Никола Пановски на Фејсбук. -Точно...
Вести

Пановски за владините мерки: Носењето маска на планина и на нива не била толку глупава мерка, секогаш може поглупаво!!!

Професорот, познатиот микробиолог д-р Никола Пановски, ги коментира владините мерки против коронавирусот. -Со документ за прележаност...