оставка

Пронајдени се 413 резултати на тема „оставка“
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: 7 години криминалното подземје се пресметува по скопските улици, трговските центри и кафичи, а Спасовски не презема ништо, ОСТАВКА ВЕДНАШ

Македонија и Скопје се небезбедни со Оливер Спасовски и СДС, велат во партиското соопштение од ВМРО-ДПМНЕ. Нема месец да не се случи...
Вести

Фон дер Лајен ја прифати оставката на еврокомесарката Марија Габриел, мандатарката за состав на новата бугарска Влада

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, денеска ја прифати оставката на еврокомесарката за иновации, Марија Габриел,...
Вести

„Градоначалникот на Крива Паланка после нападот на полицаецот не е достоен да ја врши функцијата – да си поднесе оставка“

Власта се обидуваше да го сокрие скандалот со градоначалникот на Крива Паланка кој нападнал полицаец. Но ваков скандал не може да се...