панос каменос

Пронајдени се 57 резултати на тема „панос каменос“
Регион

Ципрас ја прифати оставката на Каменос од позицијата министер за одбрана и ќе побара гласање доверба на владата

По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската влада, грчкиот премиер Алексис Ципрас набргу ќе побара доверба од Парламентот, ова...