подморница

Пронајдени се 34 резултати на тема „подморница“
Вести

(ВИДЕО) ЈУТЈУБЕР СНИМИЛ КАКО СЕ ОТВОРА И ЗАТВОРА ПОДМОРНИЦАТА „ТИТАН“ „Да ме викнеа ќе отидев и сега ќе бев мртов!“

Јутјубер под корисничко име Скуба Џејк на социјалните мрежи ја објави својата снимка од подморницата Титан на OушнГејт, во која престојувал...
Занимливости

МИЛИОНЕР И НЕГОВИОТ СИН ЗА ВЛАКНО ЈА ИЗБЕГНАЛЕ СМРТТА – оваа „поволна“ цена на картите го предомислило, а цената безобразно скапа!

Милионер од Лас Вегас одбил евтини седишта на подморницата „Титан“ за себе и за неговиот син, наведувајќи дека се плаши дали е безбедно,...
Вести

„Бил преплашен“: Најмладиот патник во подморницата не сакал да тргне на пат, неговата тетка ја открила причината поради која се согласил

Во деновите пред подморницата Титан да исчезне во Атлантскиот океан, најмладиот патник, 19-годишниот студент кој го придружувал својот...
Вести

(АНИМАЦИЈА) УМРЕЛЕ ВО МИЛИСЕКУНДА, ИНСТАНТ Како изгледало „смачкувањето“ на подморницата „Титан“ три километри под вода?

Патниците во подморницата „Титан“ починале наеднаш во една милисекунда, открива докторот Дејл Мол, директор за подводна медицина...
Вести

Крајбрежна стража на САД: Пронајдените остатоци одговараат на катастрофална имплозија на подморницата „Титан“

Отпадоците пронајдени недалеку од остатоците на Титаник се совпаѓаат со „катастрофалната имплозија на подморницата Титан“, што исчезна...
Занимливости

СИМПСОНОВИ ПАК ЈА ПРЕДВИДОА ХАВАРИЈАТА? Еве ја епизодата каде Хомер вози подморница, посетува стар брод и останува и без кислород! (ВИДЕО)

Епизода на „Симпсонови“ во која главниот лик Хомер Симпсон вози подморница ги разбранува социјалните мрежи, но и љубителите на теории...
Вести

Застрашувачки амбис: Анимирано видео покажува како изгледа длабочината каде можеби се наоѓа исчезнатиот „Титан“ (ВИДЕО)

Додека спасувачите се тркаат со времето за да ги спасат петте патници од подморницата која исчезна во Атлантикот во неделата за време...
Вести

Објавена последната порака на британскиот милијардер заглавен во исчезнатата подморница – по оваа порака ќе почнете да се сомневате и вие

Пензионираниот астронаут на НАСА, полковник Тери Виртс, рече дека неговиот пријател, британскиот милијардер Хамиш Хардинг му испратил...