полициски час

Пронајдени се 552 резултати на тема „полициски час“
Хроника

Кривична пријава против маж од скопско – ја злоупотребувал дозволата од работа за движење во полициски час

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Х.А.(35) од с.Радуша, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување...