Прилеп

Пронајдени се 535 резултати на тема „Прилеп“
Општини

Во Прилеп почна традиционалниот саем на медот: „Која било цена под 400 денари значи дека е лажен мед“

Од денеска до сабота во центарот на Прилеп, по 14-ти пат се одржува Саем на медот што го организира прилепското здружение на пчелари „Братство“....
Вести

СКАНДАЛ: Власта не сака да се меша со обичните граѓани, забрани и тие да се поклонат во исто време со нив на Могилата на непобедените (ФОТО)

За првпат за обичните граѓани денеска беше забранет пристапот до Могилата на непобедените и Алејата на народните херои. Луѓето чекаа...
Вести

Мицкоски: И покрај тоа што владата на ДУИ и СДС ги казнуваат општините кај што победи ВМРО-ДПМНЕ, сепак сме сведоци на голем број проекти

За кратко време денеска повторно сме во Прилеп и можеме да сведочиме на навистина еден проект кој веќе е на половина, а тоа е реконструкција...