рузмарин

Пронајдени се 16 резултати на тема „рузмарин“
Живот и стил

Овие три растенија секоја куќа мора да ги има: Со нивна помош ќе ја снема негативната енергија и ќе се прочисти воздухот

Растенијата го облагородуваат секој простор, разубавуваат, се прекрасна декорација, а воедно и го прочистуваат воздухот. Некои се опасни...
Живот и стил

Ослободуваат од негативна енергија, го чистат воздухот и се многу ароматични: 3 билки кои секој дом треба да ги има

Билките го оплеменуваат секој простор, го разубавуваат, а со тоа и го прочистуваат воздухот. Поединечни растенија се опасни за домашните...
Занимливости

Ова студентите треба да го знаат – билка која го подобрува помнењето, вдишувајте ја секој ден по 5 минути

Во современата медицина оваа билка се користи како аналгетик и при мигрена, како и кај проблеми во процесот на варење на храната. Рузмаринот...