семејство

Пронајдени се 131 резултати на тема „семејство“
Регион

Крај на паниката: Пронајдено е српското семејство по кое се трагаше откако ја напуштија Македонија – еве што им се случило

Пронајдено е семејството од Србија по кое од вчера се трагаше по веста дека исчезнале. Тие се живи и здрави, објавено е на Фејсбук групата...
Македонија

Еве кога ќе биде објавена – семејството на Меган Маркл со пеколна снимка за неа, сака да ја прикаже во негативен контекст

Семејството на Меган Маркл се здружи за да сними документарен филм во кој ја осудуваат војвотката од Сасекс за нејзиното однесување. Како...
Вести

ЦЕЛИОТ СВЕТ НА ФАТИМА Е СРУШЕН – 13 членото семејство го остави под рушевините, „мојата куќа се претвори во гробница!“

Целиот свет на Фатима Фиген исчезна. На парче земја опустошена од земјотресот во разурнатиот град Адијаман, таа се обидува да се...
Вести

Семејството Лазаревски доби нов дом: Томовски откри досега непознати работи за Мицкоски и раскажа како се одвивала акцијата

Преку Куманово, на влезот во Овчеполието се наоѓа селото Градиште. Македонско село со помалку од двесте жители. Куќите трошни, но...
Познати

Селекторот на Србија со најголема поддршка на трибините – трите деца со емотивна порака во центарот на вниманието во Доха (ФОТО)

Ања, ќерката на селекторот на српската фудбалска репрезентација, Драган Стојковиќ Пикси, објави неколку фотографии од Доха. Таа, нејзината...