студено време

Пронајдени се 148 резултати на тема „студено време“
Вести

ЗАБОРАВЕТЕ НА СОНЦЕТО ОД ДЕНЕС: Од утре пресврт во времето, доаѓа вистински студ и снег, ќе врне со денови – еве до кога!

УХМР за утре најавува дожд, особено попладне и во ноќните часови кога врнежите локално ќе бидат поројни, над 30 литри на метар квадратен...