судии

Пронајдени се 92 резултати на тема „судии“
Фудбал

ДРАМА ВО КАТАР – Уругвајците ги нападнаа судиите по испаѓањето од СП, обезбедувањето едвај можеше да реагира (ВИДЕО)

Уругвај по голема драма испадна од Светското првенство (СП) во Катар, иако славеше со 2-0 против Гана, но сепак Јужна Кореја славеше со...
Вести

Мицкоски: СДСМ и ДУИ сакаат да им го продолжат мандатот на судиите и обвинителите кои се нивни слепопослушници, ВМРО-ДПМНЕ се спротивстави на тоа

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за време на денешната посета во општина Гази Баба одговарајќи на новинарско прашање...
Вести

Мицевски: СДСМ и ДУИ сакаат преку Законот за продолжување на рокот за пензионирање на судиите да го штитат сопствениот криминал

Денес се случува нов преседан во собранието и нов скандал на власта. За прв пат во историјата на Парламентот се закажува нова седница...
Вести

Ефтимов: Како претеничка група на ВМРО-ДПМНЕ, бараме измените за судиите и јавните обвинители да бидат тргнати од дополнување на Законот за работни односи

Денес, на Комисијата за труд и социјална политика, се наоѓа Законот за изменување и дополнување на Законот за работните односи, поднесен...