судии

Пронајдени се 92 резултати на тема „судии“
Вести

Австрискиот амбасадор со критики до судии и обвинители за пристрасност во случај со братучетка на Зоран Заев, за долг од 4,5 милиони евра

Австрискиот амбасадор Георг Воутсас, преку допис до телевизија Телма упати низа жестоки критики до македонското правосудство и обвинителство,...
Вести

„Владата првин да ги ослободи судиите и обвинителите од притисоците, законот за покачување на плати не го решава проблемот“

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе 2100 амандмани со цел да ја спречи власта во зголемување на платите на судиите, јавните обвинители,...