среда, 8. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Законот за академија за судии и јавни обвинители на Комисијата за европски прашања

Законот за академија за судии и јавни обвинители на Комисијата за европски прашања

Собраниската Комисија за европски прашања денеска ќе ја продолжи 54. седница на која на дневен ред е останат само Предлог на закон за академија за судии и јавни обвинители, по скратена постапка.

Останатите точки на дневен ред за кои заврши амандманската расправа беа петте закони поврзани со коридорите 8 и 10д, кои се веќе на пленарна седница.

Најнови вести