недела, 5. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ВО ЖИВО: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски на средба со граѓаните на Прилеп (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски на средба со граѓаните на Прилеп (ВИДЕО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во овие моменти ќе оствари средба со граѓаните на Прилеп.

Тој денеска претходно изврши увид на градежните активности на улица „Цар Самоил“, влезот на Парк на непобедените Могила. Потоа тој присуствуваше на пуштањето во употреба на SCADA систем, инвестиција од 8 милиони денари реализирани преку ЈКП „Водовод и канализација“, изврши увид на Клучката Оревоец-Плетвар-Прилеп-Вештачко езеро, кој беше ветен неостварен проект од СДСМ.

Претседателот Мицкоски го посети и ООУ„Климент Охридски“ во Прилеп, оствари средба со здравствените работници од општина Прилеп.

А тој во овие моменти ќе се обрати и пред присутните граѓани пред спортската сала „Македонија“ во општина Прилеп.

Курир настанот ќе го пренесува во живо:

Најнови вести