христијан мицкоски

Пронајдени се 6294 резултати на тема „христијан мицкоски“
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ во 2021 од позиција на опозиција извојува огромна победа, сега да ја зокружиме и потврдиме со победа на претседателските и парламентарните избори со 61 пратеник

Целта на оваа кампања, пред официјалната е преку комуникација со граѓаните да препознаеме и да видиме што им е важно на граѓаните, а...
Вести

Мицкоски на средба со здравствените работници во Прилеп: Мораме да го спречиме иселувањето на „белите мантили“ од Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека денеска имал средба со здравствените работници во Прилеп. „Денес...
Вести

Мицкоски: Да не се прават комбинаторики, изборите да се спојат и да не се прави дополнителен трошок на буџетот и граѓаните

При денешната посета на општина Прилеп во рамки на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан...
Вести

Мицкоски: Имаме индиции дека тоа што се случува на Онкологија е случај и на други клиники, истражуваме, а на канцер мафијата мора да и се стави крај

Претседателот Христијан Мицкоски за време на денешната посета на Прилеп се осврна на случајот Онкологија или скандал Диво месо укажувајќи...
Вести

Мицкоски за Онкологија: Има омилена веледрогерија која снабдува милионски суми на лекови, а од друга страна има катастрофални услови каде се аплицираат истите

Случајот Онкологија е монструозен скандал во кој e беспредметно да се дава коментар, но мораме да го повторуваме, бидејќи Македонија...
Вести

ВМРО-ДПМНЕ: По новите докази за случајот “диво месо”, анкетната комисија во Собранието, мора да се прошири и за периодот опфатен во извештајот на ФЗО

Со оглед на новите фрапантни докази, во врска со случајот “диво месо”, каде претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вчера...
Вести

Мицкоски: Канцер мафијата купувале и складирале лекови на Онкологија, иако имале доволни залихи, омилени веледрогерии на власта заработувале милиони

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција за скандалот во Онкологија и аферата „Диво месо“ истакна...
Вести

Мицкоски: Хемотерапиите биле давани на пациентите во торбиче, а Клиниката за онкологија фактурирала како да им дале терапија на Клиниката

На одделенијата за лежечки пациенти, во амбулантските дневници медицинскиот персонал го запишува и остатокот од некои вијали, вијала...
Вести

Мицкоски обелодени Извештај на ФЗО: Колку и да има луѓе чиј основен мотив е криминалот, животот на човекот е неприкосновен!

„Ова што го држам во ракава е Извештај од ФЗО. Овој Извештај е практично извештај од извршена вонредна финансиска контрола на условниот...
Вести

Мицкоски: Фрапантни нови сознанија за Онкологија и аферата „Диво месо“ која сè уште трае, мора да има одговорност за канцер мафијата

Во Членот 10 од Уставот на Македонија, јасно и недвосмислено стои „животот на човекот е неприкосновен“. За жал во Македонија дури и во...
Вести

Мицкоски на средба со Вадефул: Власта ги злоупотребува собраниските процедури и носи закони во нивен интерес, а не во интерес на граѓаните

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Јохан Вадефул, заменик шефот на владејачката парламентарна...
Вести

Мицкоски: Чесните членови на СДСМ да не ги следат антинационалните политики на актуелното раководство, потребно е обединување

Нема датум за избори затоа што во владините партнери има некоја чудна мачо тактика, а од друга страна молат Бога никогаш да не се случат...
Вести

Мицкоски: Во проектот за делниците 8 и 10д Владата е фатена во сериозен криминал и сега се труди да го покрие со закон за заштита на деловни тајни

Во врска со закон за деловните тајни добиваме информации преку медиуми. Мислам дека е поврзано со еден проект за кој тие велеа дека е...
Вести

Мицкоски: Добивме нови документи и сознанија за случајот Онкологија, го испитуваме, ќе ги изнесеме сите грозоморни криминали

На денешната теренска активност во Општина Лозово во рамки на кампањата „Важно е! Од тебе зависат промените!“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...
Вести

Мицкоски: Децентрализација за да ја доближиме владата преку општините до секој дом, 15 милиони денари на овој начин секоја година ќе добива Лозово

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска присуствуваше во посета на Општина Лозово. -Ја користам оваа прилика да му честитам...