техеран

Пронајдени се 28 резултати на тема „техеран“
Вести

ВИДЕО: Песочна бура во Иран ги затвори училиштата и владините канцелари, а во Ирак илјадници луѓе побараа помош

Уште една песочна бура го погоди Техеран и затвори училишта и државни канцеларии, јавија денеска локални медиуми. Се наведува дека квалитетот...