тестенини

Пронајдени се 51 резултати на тема „тестенини“
Економија

Владините луксузни „перки од ајкула“ преминаа во над 1.000 артикли: Од утре нов ценовен шок, еве што се’ ќе поскапи

Граѓаните утре повторно ќе се соочат со нов ценовен шок. Владата по итна постапка го донесе законот за повисоко ДДВ, но листата на производи...
Вести

Од денеска намалени цени на млечните производи и тестенините, можни интервенции и за цените на овошјето и зеленчукот

Во маркетите од денеска треба да се продаваат тестенини со намалени цени за 15 проценти, а дел од млечните производи за 10 проценти. Министерството...
Вести

До 16-ти март цените мора да бидат намалени: Казни за компаниите ако не поевтинат тестенините и млечните производи

Министерот за економија смета дека компаниите нема да го чекаат 16 март, туку пред тоа, уште овие денови, ќе ги намалат цените на тестенините...