Унгарија

Пронајдени се 225 резултати на тема „Унгарија“
Вести

Мицкоски на средба со унгарскиот амбасадор Клајн: На власта ѝ нудиме решение за справување со енергетската криза, но немаат слух

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски оствари средба со амбасадорот...