вакцини

Пронајдени се 856 резултати на тема „вакцини“
Вести

ФТ: „Фајзер“ и „Бионтек“ и понудија на ЕУ да плати половина од цената на секоја доза вакцина за Ковид-19 од која се откажува

„Фајзер“ и „Бионтек“ дадоа нов предлог до ЕУ во врска со прекумерните количини на вакцини против коронавирус нарачани од Брисел,...