Војник

Пронајдени се 22 резултати на тема „Војник“
Вести

Го разнел мостот за да спречи непријателот со тенкови да влезе во Киев – сепак не успеал да се спаси за влакно, еве поради што плаче цела Украина (ФОТО)

Извештаите за експлозии и борби околу главниот град на Украина ги преплавија социјалните мрежи, а еден од нив наведува дека Украинците...
Занимливости

Пријателот на Вучиќ откри како претседателот побегнал од касарната ПОРАДИ ЉУБОВ: Ја прескокна оградата во чизми

Срѓан Митровиќ од Ниш се присети на своите воени денови со претседателот Вучиќ Претседателот на Србија, Александар Вучиќ гостуваше...
Вести

Ова е францускиот војник од иднината: Ќе може да лета два километри во висина и да се движи на небо со 200 километри на час (ВИДЕО)

Франција го претстави новиот војник од иднината. Станува збор за човек-летало, со футуристички акцент на Flyboard – летачка платформа во...
Вести

Во автомобилот ја возел љубовницата и нејзините деца, а во багажникот мртвата сопруга: Детали за хоророт на американскиот војник

Американскиот војник Логан Т. Кајл (22) е уапсен во Луизијана после дојава дека во багажникот од својот автомобил го вози трупот на неговата...