вселена

Пронајдени се 65 резултати на тема „вселена“
Вести

Кина утре во вселената го лансира бродот „Шенжу-12“, трета од вкупно 11-те мисии потребни за изградба на кинеска вселенска станица

Кина утре во вселената ќе испрати три лица, во својата прва мисија со екипаж во последните речиси пет години, што е дел од амбициозниот...
Вести

ОВА МОЖЕ ДА Е КРАЈ НА НАШАТА ПЛАНЕТА И НАШЕТО ПОСТОЕЊЕ: Научниците стравуваат од ова, еве што значи овој вселенски земјотрес (ВИДЕО)

Во екваторијалниот регион на сончевата атмосфера се појави дупка, која испушта сончеви честички, наведоа истражувачите, а Земјата е...