вселена

Пронајдени се 65 резултати на тема „вселена“
Технологија

Снимена необјаснива појава на кинеското небо, тврдат дека е НЛО: Снимката е автентична, а пристигна и стручно толкување (ВИДЕО)

На Инстаграм се појави видео од Кина на кое се гледа необјаснива појава на небото, слична на НЛО, која ги оставила очевидците без зборови. Очевидци...
Технологија

Снимки од воздухот го покажуваат почетокот на изградбата на футуристичкиот мегаград во Саудиска Арабија (ВИДЕО)

Импресивните снимки од дрон покажуваат дека на северозападот на Саудиска Арабија започнала најавената градба на „градот на иднината“,...