Софија Куновска жестоко против Шекеринска: Дали јавното обвинителство ќе покрене постапка против министерката за тендерот без лиценца за мазут?

Вести

Во својот најнов Фејсбук статус поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска му честита на СЈО за откривањето...

Плаќај народе, им треба буџет: Министрите на Заев паркираат на тротоар без проблем – „Пајакот“ крена 80 возила, меѓу нив нема ниту еден владин автомобил

Вести

Пајак службата на Град Скопје интензивно отстранува непрописно паркирани возила низ градот, но очигледно „пајакот“...

Нова кавга во Шарената револуција, се прашуваат за „филмска мафија“: Дали Синоличка Трпкова и режисерот Вардан Тозија се расправаат поради пари и финансирање?

Вести

Режисерот Вардан Тозија бара актерката и професорка Синоличка Трпкова да каже кој од филмските работници се дел...

Убиства, рекет, запалени автомобили, разбојништва: Сојузот со мафијата на Заев и Спасовски донесе експлозија на насилството низ цела Македонија

Вести

Наместо да се борат против криминалот, Владата на Зоран Заев и МВР на Оливер Спасовски склучија сојуз со мафијата. Македонија...

Јоци за министерот на Заев: Братучед ми покоен го бркаше со месеци по ходници, криењата значат дека бара нешто, туморот порасна 3 пати повеќе, Филипчe не смее да биде министер

Вести

(ФБ статус на Јорданка Ивановска- Јоци) Ако добро се сеќавам, а богами да, братучед ми покоен, го бркаше типов со...