четврток, 9. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хороскоп

Водолијата да биде мудра, Рибите да дејствуваат

Водолијата да биде мудра, Рибите да дејствуваат

ОВЕН

Големи се шансите некое време да закопате одредени мисли или емоции. Денес ќе ви биде доста тешко да се справите со нив. Не мора да му се доверите на првиот човек што ќе го сретнете, но ако некој ве праша како сте, одговорете искрено и отворено. Денес планетите се во поволна положба и нудат можност за заздравување.

БИК

Можеби се чувствувате како да сте маргинализирани во општество кое многу ви значи и во кое би сакале да се интегрирате? Денес е време да бидете проактивни и сами да го направите првиот чекор за да се зближите со тие луѓе. Не грижете се, не треба да правите ништо посебно, само бидете тоа што сте: сигурен и насмеан Бик.

БЛИЗНАЦИ

Без разлика дали ги нарекувате цели, соништа, проекти – денес е денот кога имате шанса за ненадеен напредок во кариерата и реализација на се што посакувате на работа. Ако некој ви понуди одредена задача или ве праша за мислење – не ја извртувајте, туку кажете што мислите и објаснете ја. Ова е токму можноста на која се надевавте.

РАК

Денес не ги знаете границите на вашата комфорна зона и подготвени сте за предизвици. Ваква енергија и волја ви даваат Месечината и Јупитер, кои се здружиле во вашата деветта куќа. Слободно прифатете ги сите обврски кои ве очекуваат или нови задачи, а периодот е поволен и за решавање на некои семејни прашања.

ЛАВ

Дали имате нерешени емоционални проблеми? Денеска ќе добиете сосема нова перспектива која треба да ви помогне да ја решите ситуацијата во ваша корист. Исто така, благодарение на врската меѓу Месечината и Јупитер во Риби, денес е поволен ден за дружење како на приватниот, така и на полето на кариерата.

ДЕВИЦА

Дури и ако воопшто не ја барате љубовта денес, таа би можела да ве најде. Со усогласување на Месечината со среќниот Јупитер во вашата седма куќа, би можеле да сретнете значаен друг кога најмалку очекувате. Тоа може да биде некој од друг град или сосема поинакво општествено милје.

ВАГА

Време е да ги закажете оние прегледи што ги избегнувате некое време, а потоа слободно да се справите и со другите здравствени проблеми. Додека имате волја, слободно пробајте нов тип на обука или активност препорачана од вашите пријатели. Благодарение на Јупитер, можеби ќе соберете доволно мотивација за да истраете.

ШКОРПИЈА

Денешниот ден ќе ви биде гламурозен колку што ви треба. Без разлика дали сте во врска или барате партнер, романтиката е во воздухот! Доколку сте сингл и некој ви се допаѓа, не двоумете се. Идеални покани се доцните вечери или блиските кафулиња со добра музика.

СТРЕЛЕЦ

Планетите ви отвораат пат да решите некои прашања со блиските роднини и да уживате во нивното друштво, исто како во најдобрите моменти. Инаку, деновиве сте наклонети кон домот и најдобро се чувствувате кога сте во близина на вашиот дом или во него, сами или со некој важен. Затоа, ако е можно, работете од дома.

ЈАРЕЦ

Месечината и Јупитер во Риби се среќаваат токму во вашата трета куќа, куќата на идеи и креативност. Денеска не сте расположени за обична канцелариска работа, но потребни ви се предизвици и директен контакт со колегите. Желбата за поврзување ќе трае и попладне, затоа слободното време организирајте го со некои драги луѓе.

ВОДОЛИЈА

Денеска треба да биде еден од најубавите денови во сезоната. Без разлика дали сте во монетарна добивка поради некои мудри потези што сте ги направиле во минатото, или ако сте направиле потег вреден ризик и сте профитирале, во секој случај, ќе бидете побогати на крајот од ден. Бидете мудри и не трошете се одеднаш.

РИБИ

Нема повеќе време да се двоумите и да бидете инертни. Дури и најлошото сценарио што можете да го смислите е подобро отколку да не ја разјасните вашата моментална ситуација. Искористете ја моќта што ја дава Јупитер и преместете се на едната или на другата страна. Денеска нема погрешна одлука, важно е само да дејствувате.