вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хороскоп

ЗА ЕДЕН ЗНАК СЛЕДУВА СТРАСНА СРЕДБА, А ОВОЈ ЗНАК ГО ОЧЕКУВА ГОЛЕМА СРЕЌА – неделен хороскоп, дознајте што ве очекува во наредните седум дена

ЗА ЕДЕН ЗНАК СЛЕДУВА СТРАСНА СРЕДБА, А ОВОЈ ЗНАК ГО ОЧЕКУВА ГОЛЕМА СРЕЌА – неделен хороскоп, дознајте што ве очекува во наредните седум дена

Близнаците ги очекува пократoк пат кон целта, Лавови во средина на неделата ги очекува страсна средба со воден знак.

Дознајте што предвидува вашиот неделен хороскоп за оваа недела на работното место, во љубовта и какво ќе биде вашето здравје.

Овен

Работа: Од вторник ве очекуваат фантастични пресврти на деловно и финансиско поле. Ќе има многу нови можности, а некои од вас дури и ќе напредуваат. Планетарните аспекти во однос на деловната област се на ваша страна. Прифатете ја оваа фаза затоа што ја заслужувате.

Љубов: Оваа недела не се откажувајте од оние што ги сакате, дури и ако згрешиле или ве повредиле несвесно. Со меѓусебен компромис ќе дојдете до решение. Одговорите се веќе таму, само треба да ги видите.

Здравје: Потребна ви е детоксикација.

Бик

Работа: Планирајте добро до крајот на неделата. Можностите кои се нудат ќе ви бидат понудени уште неколку пати до крајот на месецот и всушност не можете да бидете во загуба, освен ако не одлучите поинаку. Подигнете ја вашата самодоверба и нема да носите погрешни одлуки. Оставете го одолговлекувањето и прифатете ги промените.

Љубов: Се наоѓате во многу хармоничен период кој ќе ви донесе нови пријателства, некои од нив со текот на времето ќе станат емотивни. А оние кои ќе тргнат по патот на помирувањето ќе доживеат и будење. Многу работи ќе ве зафатат, но и ќе ве поттикнат да се движите. Слушајте ја вашата интуиција.

Здравје: Склони кон стомачни проблеми и инфекции.

Близнаци

Работа: Подгответе се за нови предизвици оваа недела. Имате се што ви треба за успешно да ги совладате задачите. Внимателно разгледајте ги договорите и документите пред да ги потпишете, за да не погрешите. Бидете подготвени за секоја евентуалност. Ако сте во токсична средина, обидете се да не реагирате бурно во средината на неделата.

Љубов: Некои припадници на овој знак ќе мора да се соочат со крајот на врската, но има и нови познанства, нови почетоци, најмногу поврзани со деловното поле. Ако врската не претрпи трансформација преку зрелост и искреност, тоа е крајот на тоа.

Здравје: Зголемете ја витаминската исхрана.

Рак

Работа: Доколку вашиот ентузијазам и концентрацијата се во опаѓање, што е многу можно бидејќи до среда сте под малку понапнати аспекти, почекајте работите да се сменат. На крајот на неделата ќе се чувствувате многу подобро и ќе бидете многу попродуктивни. Поволни вести во врска со купопродажбата на недвижен имот.

Љубов: Нема повеќе позитивни промени доколку сте во врска или брак кој е во криза. Мора да се откажете од се што ве кочи, инаку ќе има уште страдања, незадоволство, депресија. Обидите за обновување на врските се прилично нејасни и тоа многу ве загрижува.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Лав

Работа: Доколку размислувате за некоја нова инвестиција за да заштедите пари, не треба да влегувате во неа во текот на оваа недела. Затоа што не е момент и постои можност се што планирате да вложите да не го донесе посакуваниот профит. Обрнете внимание на луѓето со кои работите.

Љубов: Треба да се опуштите бидејќи стресните ситуации можат да ја загрозат вашата емотивна сфера. Побарајте професионална, ментална и емоционална помош од луѓето што ги сакате. Влегувањето во тајни врски ќе биде сосема невообичаено и брзо, се разбира доколку сте отворени за такви искуства.

Здравје: Несоница, постојан внатрешен немир.

Девица

Работа: Работата ви оди добро и ова не е сфера од животот за која треба да се грижите, барем кога се работи за мнозинството припадници на овој знак. Напнатоста е од вас, можеби неколку пропусти, но затоа одредени лекции сте ги научиле совршено. Пред вас е многу успешна недела. Можете исто така да започнете нови деловни проекти.

Љубов: Доколку сте слободни, овие исклучително силни аспекти укажуваат на запознавање нови луѓе на пат, во странство или преку работа. Емоционалната нестабилност и меланхолија ќе ги придружуваат луѓето кои сѐ уште не излегле од нездрави врски. Сега е вистинското време да го направите тоа.

Здравје: Проверете го целокупното здравје.

Вага

Работа: Ако сте подготвени да воведете новитети во вашиот бизнис, сега е време да побарате мислење или поддршка од пријател. Успешно ќе ги надминете бирократските проблеми, ќе се реализираат и сите активности поврзани со недвижности, уште поголеми финансиски трансакции. Сè е позитивно отворено за вас.

Љубов: Љубовта е топла и ладна, а овие осцилации ќе бидат присутни во текот на целата недела, со тоа што крајот на неделата е поволен за да имате некои важни разговори кои упорно ги одложувате. Врзани со кармички тајни, наидувате на пречки и неискреност.

Здравје: Можни главоболки и осцилации на притисокот.

Шкорпија

Работа: Во бизнисот, среќата е на ваша страна цела недела. Нови ресурси, било да се тоа пари, време или поддршка. На повидок е промена на работното место или унапредување. Вистинско време да го подобрите или проширите вашиот приватен бизнис.

Љубов: Деловно-емотивните односи кои сега се многу поинтензивни ве исполнуваат страсно и тоа ве тера. И немојте да бидете скржави со емоциите, слободно покажете ги. Во кармичките врски, многу напнатост, недоверба и љубомора можат да бидат густи во средината на неделата.

Здравје: Проблеми со цревата и желудникот.

Стрелец

Работа: Одличните планетарни аспекти гарантираат зголемување на секојдневните активности, зголемување на енергијата и плановите кои бараат добра стратегија и долгорочна имплементација. Финансиите се во пораст и ќе имате време за сите ваши понатамошни амбиции

Љубов: Емотивно ќе бидете целосно исполнети, а оние кои не се заљубени се на добар пат. Авантуристите од овој знак ќе уживаат и во повремената романса, само бидете целосно искрени што точно сакате од партнерот.

Здравје: Проверете ја вашата крвна слика.

Јарец

Работа: Ситуацијата е стабилна и мирна и нема да бидете ангажирани повеќе од вообичаено. Со оглед на тоа дека и самите сте во помирна фаза, ваквата состојба ви одговара. Финансиската ситуација е солидна, иако секако дека може да биде и подобро. Напредок во судските процеси.

Љубов: Нема посебни промени кога се во прашање стабилните врски, иако некои ќе се чувствуваат осамено или тажно поради случувањата во претходните три недели. Фокусот нека биде на решавање на семејните прашања.

Здравје: Проверете ги бубрезите.

Водолија

Работа: Деловната област не е под тешки аспекти, па се ќе оди според планот. Купувањето автомобил или големи поправки на домот е речиси сигурно, што ќе ве расположи. До крајот на неделата ќе биде потпишан некој важен документ и конечно ќе здивнете, бидејќи на ова сознание чекавте доста долго.

Љубов: Контролирајте ги емоциите оваа недела и не дозволувајте да изгубите контрола доколку сте во емоционална криза. Не грижете се, ќе победите и дефинитивно ќе ги решите моменталните проблеми. Одложете ја секоја импулсивна одлука барем до следниот вторник.

Здравје: Повеќе физичка активност.

Риби

Работа: Ова е недела на примерно решавање на неподмирените проблеми како и долгови. До крајот на неделата очекувате одредена сума на пари. Направете сè правилно за да не западнете во проблеми со законот или администрацијата.

Љубов: Не дозволувајте да ве блокираат и задржуваат горчливите искуства од минатото, бидете силни ако наеднаш се најдете во вителот на мината љубов. Не одете наназад, бидејќи таа љубов одамна престанала да постои. Не е период за сериозни почетоци и многу сте блиску до влегување во тајна емотивна врска. Запрашајте се, колку е тоа паметно?

Здравје: Променливо.