сабота, 2. декември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Божиќна загатка го освојува Фејсбук: Меѓу елените се крие едно мече

Божиќна загатка го освојува Фејсбук: Меѓу елените се крие едно мече

Унгарскиот илустратор Гергели Дудаш, познат под прекарот Дудолф, направи уште една интересна загатка за овој Божиќ.

Имено, со оглед на тоа дека е време на новогодишните и божиќните празници, сега направи токму таква загатка, во која едно мече сокри помеѓу многу ирваси.

Пробајте да го пронајдете:

Доколку не го пронајдовте мечето, Дудаш ви го нуди и решението кое е подолу во тексот: