вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

ФОТО: И во вселената се гласа за претседател на Русија, излезноста е 100%

ФОТО: И во вселената се гласа за претседател на Русија, излезноста е 100%

Русите денес бираат претседател на државата, а на овие избори се гласаше и во вселената.

Рускиот астронаут Антон Шкапљеров гласаше на претседателските избори во Русија и стапи во контакт со Централната изборна комисија на Русија.

-Одзивот на бродот во Меѓународната вселенска станица е 100 проценти, соопшти руската ЦИК на својот Твитер профил каде постави и фотографија од астронаутот, а во позадина стои руското знаме.