недела, 12. ноември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Инстант карма во зоолошка: Питон се обиде да изеде цел елен, но потоа… (ВИДЕО)

Инстант карма во зоолошка: Питон се обиде да изеде цел елен, но потоа… (ВИДЕО)

Посетител на зоолошката градина под отворено небо во тајландската провинција Чонбури спаси елен од питон, пренесува Азија Еден.

Видеото, како што наведуваат, е снимено минатата сабота и покажува дека влекачот се обидува да го проголта пленот. Сепак, пред да го проголта целиот елен, човекот почнува да го удира со гранка. Питонот го испушта еленот и бега во шумата.

Интернет-корисниците брзо не се согласија дали посетителот на зоолошката градина ја направил вистинската работа.