сабота, 18. ноември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

Многумина не веруваат што направи: Питон се движеше зад 5 годишно девојче, а таа се сврти и го погали (ВИДЕО)

Многумина не веруваат што направи: Питон се движеше зад 5 годишно девојче, а таа се сврти и го погали (ВИДЕО)

Ед Таока на Фејсбук и Јутјуб објави снимка од својата 5 годишна ќерка која си игра со питоните Сони и Шер. Последното видео предизвика доста реакции. На него се гледа жолт питон долг околу 3,9 метри како оди ползи зад девојче. Питонот во еден момент се „крена“, а девојчето го погали.

Ед под видеото напиша дека змиите не се чудовишта желни за крт, како и дека во медиумите поради често потполно криво се прави паника и параноја. Тој наведува и дека сака да покаже што се случува ако за питоните некој добро се грижи и ако живеат во куќно опкружување.

Тој наведува и дека неговото девојче мачка ја гризнало неколку пати, желка еднаш, а питон никогаш. Ед, кој со семејството и милениците живее во Лондон ја објави снимката на која се гледа како неговата ќерка спие на кауч додека покрај неа се движи питон.

Ед тврди дека неговата ќерка е совршена сигурна во друштво на питон. Том Худак, експерт за змии вели дека питоните се многу понежни отколку што луѓето мислеле.

-Но, питоните се диви животни. Јас лично никогаш не би дозволил мало дете да биде во друштво на таква змија, цели Худак.