среда, 7. февруари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Авион со 166 македонски државјани од Минхен вечерва слетува во Скопје

Авион со 166 македонски државјани од Минхен вечерва слетува во Скопје

Вечерва во Скопје ќе слета авион со 166 патници, македонски државјани, кои се враќаат од германскиот град Меминген.

Авионот полетал по 19 часот а по 21 часот се очекува негово слетување на аеродромот во главниот град во државата.

Најнови вести