четврток, 16. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Азманов му се извинува на Кирацоски, бил погрешно информиран

Азманов му се извинува на Кирацоски, бил погрешно информиран

Бизнисменот Зоран Азманов му се извинува на порталот Доказ и на екс генералниот секретар на СДСМ за искажаните обвинувања во вчерашното интервју за инфомакс.мк.

„Бев погрешно информиран дека Кирацовски не дозволувал да се тргнат некои наслови и затоа се извинувам за таквата изјава во врска со Кирацовски за Инфомакс”.

Ова е одговорот на Азманов откако „Доказм“ му забележал што го посочил Александар Кирацовски  за наводно влијание врз уредувачката политика на порталот.

Како што пишува „Доказ“, бизнисменот за наводната улога на Кирацоски бил брифиран од трето лице а не од сопственикот на порталот, поради што така се изразил во интервјуто за Инфомакс. За искажаните зборови Азманов се извинува.

 

Најнови вести