четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Доколку сте на пат во Македонија, ова мора да го знаете: Поради одрон на камења во прекин е сообраќајот на овој патен правец

Доколку сте на пат во Македонија, ова мора да го знаете: Поради одрон на камења во прекин е сообраќајот на овој патен правец
илустрација

Поради одрон на камења на коловозот на „Јадранска Магистрала“ после првиот тунел, сообраќајот е во прекин во двата правца.

Како што информираат од Автомото сојузот на Македонија, сообраќајот е во прекин од 14:04 часот.

Поради сообраќајна несреќа, од 13:40 часот во прекин во двата правца е и сообраќајот на патниот правец А3 Охрид-Ресен. (МИА)

Најнови вести