вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Движењето Беса: Чаир е центар на криминалот

Движењето Беса: Чаир е центар на криминалот
Движењето БЕСА издаде соопштение за случувањата во општина Чаир.
Партијата нагласува дека, како што предупредија за време на изборната кампања на локалните избори во Чаир, каде што неколку пати беше откриено дека “криминалците се таму, но се кријат за да извршат измама”, денес се потврдува.
-Во Чаир се случија неколку убиства, додека тепањето како тоа од пред два дена каде претседателот на огранокот на ДУИ во Чаир удрил полиција за време на ручекот, па дури и ја принудија полицајката да се извини поради тоа што ја погодиле тупаниците, се речиси секојдневие. Ова е Чаир за кој ние предупредувавме дека ќе се случи со победата на ДУИ, а она што се случува денес во Чаир е исто така доказ за тоа кој се направи вистинска битка за победа на општината, проценува Движењето БЕСА.
Сепак, ние остануваме со чиста совест затоа што се соочивме со криминалот и антивредностите, но – кога сите се придружија против нас- тоа направи тие да го диктираат и резултатот, се вели во соопштението за печатот.
-Сепак, посветени сме да ја продолжиме нашата задача за нови вредности и постојано ќе бидеме во бориме против криминалот, корупцијата и другите пороци, Движењето БЕСА – Чаир смета дека Чаир станува несигурно место за живеење, затоа Беса ги осудува овие насилни дејства и бара од МВП да овозможи нормален живот во Чаир, додека криминалците да добијат заслужен одговор од правдата “, се вели во соопштението на БЕСА.

Најнови вести