вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Една минута по полноќ се роди првото бебе- ова е неговата мајка

Една минута по полноќ се роди првото бебе- ова е неговата мајка

Првото бебе родено во 2018 година во Скопје е женско, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи.

Бебето е родено една минута по полноќ на Универзитетската клиника за гинекологија и акушерство во Скопје.

Станува збор за второ дете на Борјана Радевска од Скопје. Бебето е тешко три килограми и 70 грама и долго 49 сантиметри.

Најнови вести