недела, 19. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Еве кои пратеници не гласаа денеска во Собранието, меѓу нив и Зијадин Села

Еве кои пратеници не гласаа денеска во Собранието, меѓу нив и Зијадин Села

Со 68 гласа за, без воздржани и без против, Собранието ги усвои предложените заклучоци.

Но денеска гласањето беше без два пратеника на БЕСА, Зијадин Села, Маја Морачанин, Павле Трајанов и Диме Велковски од СДСМ, односно овие пратеници НЕ гласаа.

Најнови вести