петок, 10. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ФОТО: Ѓорѓе Иванов заедно со својот син излегоа на протест против францускиот предлог

ФОТО: Ѓорѓе Иванов заедно со својот син излегоа на протест против францускиот предлог

Поранешниот претседател на Република Македонија заедно со својот син Иван Иванов се придружија на илјадници Македонци кои излегоа на сенародниот протест „Ултиматум – НЕ благодарам“ по повод револтот кон францускиот предлог како и неговото прифаќање од страна на македонската влада.

Најнови вести