недела, 11. февруари 2024. Вести денес: 0
home Вести

Гаши: Ќе се преиспитаме за понатамошно учество во владата

Гаши: Ќе се преиспитаме за понатамошно учество во владата

За скандалите и аферите во кои е вклучена Владата во последниов период треба да има индивидуална одговорност, истакнува лидерот на Алтернативната Африм Гаши.

Во интервју за Алсат, Гаши признава дека владата, освен споровите со соседи, не успеала да ги реши вистинските проблеми на граѓаните. И покрај инсистирањето на опозицијата, тој вели дека предвремените избори не треба да има пред претходно да се заокружат евроатлантските процеси на земјата, односно откако земјата на есен ќе добие датум за почеток на преговорите со ЕУ и полноправното членство во НАТО.

По заокружувањето на овие процеси, Гаши не ја исклучува можноста за напуштање на владата.

Најнови вести