недела, 14. април 2024. Вести денес: 0
home Вести

Геровски објавува нова бомба еве што објави тој на Фејсбук

Геровски објавува нова бомба еве што објави тој на Фејсбук

Главниот и одговорен уредник на Плусинфо, Бранко Героски  преку Фејсбук пост најави екслузивни детали кој во 20 часот ќе ги објави на неговиот портал Плусинфо.

ВО 20.00 САМО НА ПЛУСИНФО, ЕКСЛУЗИВНИ ДЕТАЉИ ЗА ТОА КАКО Е „ВРЗАНА“ РЕКЕТАРСКАТА БАНДА
Дали популарниот обвинителот е мозокот на операцијата? Дали станува збор за еден или за двајца обвинители? Дали станува збор само за рекет, или и за злосторничко здружение? Што уште треба да покаже и докаже обвинителката Вилма Русковска?, напиша Героски на Фејсбук.

 

Најнови вести